Pokrywa się na dokładne zmiany dotyczące zagospodarowania przestrzennego Bydgoszczy.

Reklama: nowe mieszkania Bydgoszcz

Czy mieszkańcy przekonają władze miasta do przyjęcia wysokiej zabudowy w skupienie miasta? Plany władz miasta dotyczące zagospodarowania serce miasta z większego terminu zajmowały niezadowolenie wśród grupy mieszkańców, przejmującej się architekturą oraz urbanistyką. Czarę goryczy przelała niedawna sprzedaż nieruchomości miejskiej po lodowisku – według planu miejscowego można tam zbudować obiekty handlowe i usługowe oraz budynki o wartości mieszkaniowej, tylko ich wysokość nie może występować 23 (przy dachach płaskich) czy 26 metrów (przy dachach stromych). Teren leżący między wysokim budynkiem UKW a Trasą Uniwersytecką doskonale przypisywałeś się na wielokondygnacyjną zabudowę biurową, zaś nie na drugi niski punkt handlowy.

Miejscy urbaniści dostrzegli wreszcie, że ich projekty osiągające się do wielu dział w Bydgoszczy nie są zgodne z zaufaniami nie tylko lokalnych pasjonatów urbanistyki, a jeszcze deweloperów. Przykłady Nordic Haven czy powstającego River Tower pokazują, że w naszym centrum istnieje popyt na otwarte budowle – oraz pozostali sprzedawcy mieszkań chcieliby dołączyć do elitarnego ciała mogącego pochwalić się prestiżowymi realizacjami.

Pracownia urbanistyczna chce uzyskać w marcu debatę odnośnie zagospodarowania przestrzennego miasta. Jej ważnym elementem posiada stanowić teren wzdłuż Brdy, przy jakim powstał Nordic Haven, niebawem zacznie oraz sieć Nordic Astrum a niemało następnych inwestycji. Atrakcyjne założenie tych budynków sprawiło, że następni deweloperzy i okazali zainteresowanie krajami trafiającymi się przy rzece. Granicą w rozpoczęciu do publikacji nie są jedynie plany miejscowe, lecz także poglądy ekologów, którzy obawiają się naruszenia pewności w tle naturalnym Brdy.

Warto jednakże zauważyć, że przeciw temuż co składają niektóre media, nie możemy mówić tego sporu jedynie jako konfliktu między zabudowywaniem każdego etapu przy rzece i zachowaniem ich w takim mieszkaniem, w którym stanowi aktualnie. Zainteresowani tematyką konfiguracje oraz urbanistyki wiedzą, że ponad Brdą powinny spotykać się również miejsca rekreacji takie gdy przy hali Łuczniczka, tylko pusta działka po Befanie musi zostawić zagospodarowana – natomiast wtedy dobro biurowcami o wysokości równej Nordic Haven. Czas jeszcze pomyśleć o zabudowie terenu ogródków działkowych położonych wzdłuż ulicy Toruńskiej – również więc nie na domy jednorodzinne, jak leciały władze miasta, lecz na cienkie budynki wielorodzinne. Nie możemy również zapominać o wzrostu sektora biurowego – na nowo sprzedanej działce przy Szubińskiej że powstanie kolejny dyskont, zaś w tak świetnej lokalizacji można żebym było pokusić się o kolejny biurowiec, wzorem powstających już inwestycji.

Rozmowa z władzami centrum będzie dyskusją o przyszłości zagospodarowania przestrzennego całej Bydgoszczy. Ta dyscyplina że została bardzo zaniedbana w stopniu transformacji ustrojowej, czego wynikiem jest wyludnianie się centrów miast, rosnąca suburbanizacja, antyludzkie układy przestrzenne osiedli domowych czy szukanie domów bez jakiejkolwiek analizy oddziaływania na ograniczenie. Miejscowość będące liderem stowarzyszenia metropolitarnego musi zajmować nowych domowników oraz inwestorów możliwością zabudowy idealną do ich próśb i ambicji.

Stworzenia do bieżącej jakże ważnej dyskusje o mieście wylewają się od paru dni na lokalnych forach a rodzinach istotnych dla bydgoskiego ruchu społecznego. Wyraża się tam wiele ważnych postulatów, które przedstawiają zostać zaproponowane miejskim urbanistom. Co dobre, do konferencji na forach przyłączyły się oraz przedstawiciele miasta. To okazuje, jak straszny jest głos osób, jakie z lat domagały się wielu kolei w istot zagospodarowania miasta. Za sprawą negocjacje z instytucjami potrafią się one w skutku urzeczywistnić.

Najważniejsze propozycje od ludzi dotyczą zwiększenia wysokości zabudowy cennych działek a naprawy ich wykorzystania. Dobrą ideą jest plus preferowanie realizacji domów mieszkalnych w sektorze linii tramwajowych, by dać mieszkańcom dużą łączność z centrum miasta również nieznanymi kierunkami podróży. Modelem tego standardu inwestycji jest nawiązująca się właśnie budowa kompleksu mieszkalnego przy drodze Szpitalnej. Obszarem, który według takich zdań mógłby istnieć się niezwykle urokliwy dla inwestorów jest np. teren wokół ronda Misji Pokojowych ONZ – jego argumentami jest bliskość linii tramwajowej, szybki dojazd na autostradę Fordońską a oferta wysokiej zabudowy dorównującej pobliskim domkom.

Dobre są i wpływy na wykorzystanie zachodniej części Bydgoszczy – np. realizacja kąpieliska na Jachcicach oraz Czyżkówku oraz instalacja kładek łączących Czyżkówko z Jachcicami czy Piaski z Opławcem. Wyborem winna stanowić nieodzowna rewitalizacja kolejnego aspektu bulwarów – od Mostu Bernardyńskiego do Pomorskiego, i potem dalej w kursu wschodnim. 

Wśród wielu, często sprzecznych głosów w dyskusji, ludzie są zgodni co do ostatniego, że miasto wymaga nowości w spraw zagospodarowania. Mamy koniec lokowania galerii handlowych blisko sercu centrum i dobudówek do domów, zabierających przestrzeń do rekreacji. Chcemy, by ludzie mogli funkcjonować i przebywać w ostrych budynkach, gdyż ich inicjatywa jest strasznie efektywniejszym sposobem zabudowy centrum. Jesteśmy zbyt ściśnięciem rozłożonej wzdłuż osi WZ Bydgoszczy, poprzez intensywną zabudowę określonych działów w miasto i między osiedlami. 

Bardzo cieszy fakt, iż taka konferencja w celu wyjdzie poza fora elektroniczne a przełoży się na otwarte plany. Należy nagłośnić kwestię zagospodarowania, ponieważ nie istnieje ona trudno zbyt często pojawiającym się elementem w dziedzinie publicznej. Ponadto cieszy bardzo fakt, że dużą pracę w rozmowach przejawiają osoby, jakie na co dzień używają poza Bydgoszczą, jednak są bardzo mocno powiązane z krajowym miastem. Jest a duża szansa, że dyskusja z miastem przyniesie duże wyjścia dla przyszłości grodu nad Brdą, która dzięki nim będzie przedstawiać się w różowych barwach.