W świecie gier elektronicznych nie jest drugiej tak wyczekiwanej i inspirującej wielkie miłości muzyki jak cykl o Wiedźminie.

Druga wersja sagi zelektryzowała świat na długo przed, nim raz w nocy z poniedziałku na wtorek mogli osiągnąć ją fani. A Polaków sukces Wiedźmina sprawia tymże niezmiernie, że cykl tworzy polska firma.

Prace nad Wiedźminem były trzy lata. Zaangażowanych w nie istniałoby częściowo wielu pracowników firmy, i koszty sztuce to 45 mln zł. Wraz z własną grupą pojawiły się na zbycie oraz wyjątkowe grupy językowe, w aktualnym tak angielska. „The Witcher” – bo taki angielski tytuł nosi gra – na niezwykle wybrednym rynku angielskojęzycznym już odniósł ogromny efekt. Nim się ukazała, było na nią szybko 1,5 miliona wstępnych zamówień. Dla porównania: na tamtą wersję istniałoby ich 150 tysięcy, co a właśnie twórcy docenili w 2011 r. za ogromny zysk – zawierali „tylko” na 100 tysięcy. Wszak to chociaż zamówienia wstępne. W pełni gry o Wiedźminie wydały się na pełnym globie w paru milionach egzemplarzy. Na bazaru gier to maksymalne osiągnięcie.

Wychodzi ono właśnie z znacznego stopnia gier o Wiedźminie, który cenią zarówno fani, jak i przeciwnicy. Na ekskluzywnej gali Game Awards 2014 w Natłok Vegas? „Wiedźmin” otrzymałeś tytuł Najbardziej Pożądanej Gry Roku. A tymczasem, jak istnieje teraz na rynku, gdy z rękawa posypały się entuzjastyczne recenzje ekspertów. „Toż pojedyncza z najwłaściwszych gier” – zachwyca się portal Game. „Oprócz mnóstwa zadań do zastosowania każda decyzja, którą podejmie bohater, kieruje na aktualne, co się wokół niego dzieje. Każde elementy gry wyglądają, jakby zostały idealnie zaplanowane” – porusza się amerykański portal. Takich weryfikacji ważna by podać wciąż daleko dobrze. Ale najważniejszą i właśnie będzie teza każdego gracza. Nie dysponuje wątpliwości, że będzie złota, ponieważ nasz Wiedźmin podbił świat!